12
Sty

Zaślubiny Polski z Morzem

Zaślubiny Polski z Morzem

W sobotę 10.02.2018 delegacja uczniów klasy 2N ze sztandarem Ligi Morskiej i Rzecznej uczestniczyła w 98. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Było, jak co roku, wciągnięcie flagi na maszt, uroczysta msza święta w puckiej farze, złożenie kwiatów pod słupkiem zaślubinowym. Był też odczytany listy od prezydenta, premiera i szefa MON. Przypomniano, że Rząd podjął kluczowe decyzje o realizacji projektów strategicznych, m.in. budowie portu centralnego w Gdańsku, portu zewnętrznego w Gdyni oraz powstaniu terminala kontenerowego w Świnoujściu. W tym roku chmury nad Puckiem stanęły na drodze widowiskowemu pokazowi wrzucenia symbolicznej wiązanki do zatoki z pokładu wojskowego śmigłowca.
Było również mroźno i pochmurnie, dlatego podziękowania za wytrwałość dla uczniów i opiekunów :-)

Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/puck/a/zaslubiny-polski-z-morzem-w-pucku-swietowano-98-rocznice-zdjecia-wideo,12923558/

Warto sobie przy tej okazji odświeżyć wiadomości o tym ważnym dla odrodzonej polski wydarzeniu (poniżej link):
https://historia.trojmiasto.pl/Jak-swietowano-rocznice-zaslubin-Polski-z-morzem-n109919.html