04
Paź

5.10.2018r. – Termin pisania 1. testu wielkiego maratonu czytelniczego i lektura na październik

5.10.2018r. – Termin pisania 1. testu wielkiego maratonu czytelniczego i lektura na październik

Uwaga!

Termin pisania 1. testu sprawdzającego znajomość lektury Marioli Kruszewskiej, zat. „Czereśnie będą dziczeć” wyznaczam na  5 października 2018r. (piątek)) godz. 8.40  w czytelni. W razie, gdy któryś z uczestników nie będzie mógł przystąpić  do pisania testu w ww. terminie, proszony jest o  kontakt z biblioteką w celu wyznaczenia innego terminu. Na napisanie testu przysługuje krótki okres (tydzień).

Nauczyciel- bibliotekarz Aneta Gonerska

Lektura na październik:

 • Pratchett  Terry,  Straż! Straż!

Obowiązujące lektury:

 • Dashner  James, Więzień labiryntu
  Janiszewski Mateusz, Dom nad rzeką Loes
  Judah Ben, Beckton Alps [ w tegoż: ] Nowi londyńczycy
  Kruszewska Mariola, Czereśnie będą dziczeć
  Pilipiuk  Andrzej, Wampir z M3
  Pratchett  Terry,  Straż! Straż!

 

 

 

Organizatorem 4. edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku” dla szkół ponadgimnazjalnych, podobnie jak poprzednich, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Konkurs ma charakter ogólnopolski, biorą w nim udział uczniowie szkół średnich z całego województwa, a od ubiegłego roku również spoza Pomorza. Trwa od września do lutego. Zadaniem uczestników konkursu jest przeczytanie podanej przez organizatora konkursu lektury (jednej na miesiąc) i napisanie testu sprawdzającego zrozumienie lektury. Nad przebiegiem konkursu w ZSM czuwa szkolny koordynator konkursu- nauczyciel bibliotekarz, który podaje uczestnikom tytuł obowiązującej w danym miesiącu lektury, przeprowadza test raz w miesiącu, przesyła jego wyniki do Filii Gdańskiej WiMBP.

Dodatkową atrakcją jest spotkanie w Filii Gdańskiej z autorką/-em jednej z konkursowych lektur.

W ubiegłych latach nasze uczennice zostały finalistkami maratonu i wzięły udział w uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności.