05
Lis

Termin pisania testu wielkiego maratonu czytelniczego i lektura na listopad

Termin pisania testu wielkiego maratonu czytelniczego i lektura na listopad

Termin pisania testu sprawdzającego znajomość lektury Terry’ego Pratchetta „Straż! Straż!” – 8.11.2018r. (czwartek), godz. 9.35 – 10.20 w czytelni. Jeśli który z uczestników nie może przystąpić do pisania testu w tym terminie, proszony jest o kontakt z biblioteką w celu ustalenia innego terminu. Termin pisania testu upływa we wtorek, 13 listopada 2018r

. Aneta Gonerska

Lektura na listopad: Andrzej Pilipiuk, Wampir z M-3

Obowiązujące lektury 4. edycji:

 • Dashner  James, Więzień labiryntu
  Janiszewski Mateusz, Dom nad rzeką Loes
  Judah Ben, Beckton Alps [ w tegoż: ] Nowi londyńczycy
  Kruszewska Mariola, Czereśnie będą dziczeć
  Pilipiuk  Andrzej, Wampir z M-3
  Pratchett  Terry,  Straż! Straż!

Organizatorem 4. edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku” dla szkół ponadgimnazjalnych, podobnie jak poprzednich, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Konkurs ma charakter ogólnopolski, biorą w nim udział uczniowie szkół średnich z całego województwa, a od ubiegłego roku również spoza Pomorza. Trwa od września do lutego. Zadaniem uczestników konkursu jest przeczytanie podanej przez organizatora konkursu lektury (jednej na miesiąc) i napisanie testu sprawdzającego zrozumienie lektury. Nad przebiegiem konkursu w ZSM czuwa szkolny koordynator konkursu- nauczyciel bibliotekarz, który podaje uczestnikom tytuł obowiązującej w danym miesiącu lektury, przeprowadza test raz w miesiącu, przesyła jego wyniki do Filii Gdańskiej WiMBP.

Dodatkową atrakcją jest spotkanie w Filii Gdańskiej z autorką/-em jednej z konkursowych lektur.

W ubiegłych latach nasze uczennice zostały finalistkami maratonu i wzięły udział w uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności.