06
Sie

Olgierd Gębicki z klasy 2N wyróżniony w Wielkim Maratonie Czytelniczym

Olgierd Gębicki z klasy 2N wyróżniony w Wielkim Maratonie Czytelniczym

Po raz kolejny uczniowie ZSM wzięli udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym dla szkół ponadgimnazjalnych, zatyt. „Na literackim szlaku”, konkursie wojewódzkim (a nawet ogólnopolskim, gdyż przyłączyło się kilka szkół spoza województwa pomorskiego), organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Co roku nasze uczennice i uczniowie próbują swych sił, mierząc się z lekturami zróżnicowanymi gatunkowo i tematycznie, pisząc raz w miesiącu test ze znajomości konkursowej lektury. Mam nadzieję, że poszerzyło to ich horyzonty intelektualne i wzbudziło pasję czytelniczą. Co roku zdobywają nagrody jako finaliści.

W tym roku Olgierd Gębicki, uczeń klasy 2 N został wyróżniony jako najlepszy uczestnik Maratonu ze swojej szkoły. Zabrakło mu kilku punktów, by zostać finalistą.W dniu 9 maja uczestniczył w uroczystej gali finału Maratonu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku Olgierd, podczas której odebrał nagrodę książkową.

20190509_135513

20190509_153601

20190509_153717

Serdecznie gratulujemy, również pozostałym uczestnikom maratonu! Liczę na Waszą frekwencję w przyszłym roku.

Aneta Gonerska