25
Gru

„Zielony Obóz” w Schwerin

„Zielony Obóz” w Schwerin

W dniach 7 – 9 maja 2019 6-cio osobowa grupa uczniów ZSM ( Monika Rynkowska, Andrzej Józefowicz, Jakub Hodun, Filip Kozłowski, Kajetan Sawicz oraz Piotr Nosek) wraz z opiekunem, M. Przanowską-Zaremba, wzięła udział w „Zielonym Obozie” w Schwerin (Niemcy), który zorganizowano w ramach projektu „South Baltic Bridge – Building Bridges For Green-Tech Future” realizowanego w ramach programu „Interreg V-A Poland, Denmark, Germany, Lithuania, Sweden (South Baltic) Programme 2014 – 2020”. Projekt dotyczy propagowania metod pozyskiwania zielonej energii.

Podczas „Zielonego Obozu”, uczniowie ZSM wraz z rówieśnikami z Danii, Niemiec, Litwy i Szwecji brali udział w warsztatach wykorzystujących metodę „design thinking”. Podczas warsztatów międzynarodowe zespoły musiały wykonać określone zadania wykorzystując ekologiczne materiały, metody i energię z czystych źródeł. Zespoły musiały również rozwiązać prawdziwy problem występujący w rzeczywistej firmie (WEMAG).

Podczas pobytu w Schwerin uczestnicy „Zielonego Obozu” zwiedzali miasto i firmę WEMAG, która w swojej działalności kieruje się ekologią i dba o środowisko naturalne. W ostatnim dniu zespoły prezentowały swoje rozwiązania przedstawicielom środowiska przemysłowego, którzy nagradzali najlepsze pomysły punktami, w celu wyłonienia zwycięskiego zespołu. Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy udali się na pożegnalny lunch, po którym wyruszyli w podróż do domu.

Wyjazd, który zorganizowano we współpracy z Fundacją Inkubator Przedsiębiorczości STARTER był doskonałą okazją do zwiększenia świadomości na temat zielonej energii i działalności przemysłowej z poszanowaniem zasad ekologii.