02
Lut

Wielki Maraton Czytelniczy dla szkół ponadgimnazjalnych

Wielki Maraton Czytelniczy dla szkół ponadgimnazjalnych

Zapraszam uczniów klas I- IV do uczestnictwa w 5. edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla szkół ponadgimnazjalnych „Na literackim szlaku, który potrwa od września 2019r. do marca 2020r. Konkurs ma rangę ogólnopolską, organizatorem jest  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku Przedsięwzięcie po raz kolejny uzyskało Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Szkolny koordynator Maratonu ustala z uczestnikami terminy pisania testów  sprawdzających znajomość wyznaczonych na dany miesiąc przez organizatora lektur. Testy przypadają na początku każdego miesiąca. Nasi uczniowie czterokrotnie uczestniczyli w Maratonie, zdobywając niejednokrotnie tytuł finalisty i występując na uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wyrażenie pisemnej zgody
na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz akceptacja regulaminu
przez pełnoletniego uczestnika konkursu lub rodzica/opiekuna prawnego
ucznia niepełnoletniego.

Prosimy o zapisywanie się w bibliotece do 20 września (najlepiej w pierwszym tygodniu września).

Lista lektur:
1. Douglas Adams, Autostopem przez Galaktykę
2. Ray Bradbury, 451 stopnia Fahrenheita
3. Ryszard. Kapuściński, Pińsk [w: tegoż:] Imperium
4. Andrzej Pilipiuk, Litr ciekłego ołowiu
5. Barbara Piórkowska, Szklanka na pająki                                                                                    6.Terry Pratchett, Wolni Ciut Ludzie

Lektura na wrzesień:
Barbara Piórkowska, „ Szklanka na pająki”

Aneta Gonerska

nauczyciel- bibliotekarz, szkolny koordynator konkursu