26
Wrz

Wielki Maraton Czytelniczy dla szkół ponadpodstawowych -rok szkolny 2020/2021

Wielki Maraton Czytelniczy dla szkół ponadpodstawowych -rok szkolny 2020/2021

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów ZSM do udziału w VI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku” dla szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Konkurs organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, biorą w nim uczniowie z całego województwa, kilku szkół spoza województwa pomorskiego, a w tym roku również uczniowie z polskich szkół w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przeczytać 6 lektur podanych przez organizatora konkursu (jedną na miesiąc) i napisać test sprawdzający znajomość lektury pod kierunkiem szkolonego koordynatora, który wyznacza jego termin. Należy czytać lektury uważnie, ponieważ testy są b.szczegółowe.

Nasi uczniowie od pierwszej edycji uczestniczą w Maratonie, zdobywając tytuły finalisty, a w ubiegłym roku laureata. Najważniejsza jest jednak pasja czytelnicza i poszerzenie własnych horyzontów czytelniczych. Lektury wybierane są tak, aby uczniowie mieli możliwość poznawać interesujące teksty różnych gatunków literackich.

Proszę chętnych o zapisywanie się w bibliotece do 20 września.

Lektury maratonu:

1. Kapuściński Ryszard, Transsyberyjska, 58 [w tegoż:] Imperium

2. Milewska Monika, Latawiec z betonu

3. Pilipiuk Andrzej, Upiór w ruderze

4. Tolkien J. R. R, Upadek Gondolinu

5. Wilk Paulina, Znaki szczególne

6. Yoon Nicola, Ponad wszystko.

Lektura na wrzesień:

Kapuściński Ryszard, Transsyberyjska, 58 [w tegoż:] Imperium.

Aneta Gonerska

nauczyciel- bibliotekarz, szkolny koordynator WMC