01
Gru

Konkurs „Booktalking – nakręć krótki filmik reklamujący książkę oraz Konkurs na najciekawsze przebranie za postać z bajki/ książki

Konkurs „Booktalking – nakręć krótki filmik reklamujący książkę oraz Konkurs na najciekawsze przebranie za postać z bajki/ książki

Biblioteka szkolna zachęca uczniów do wzięcia udziału w konkursach:

1. „Booktalking”szkolnym konkursie na najciekawszy krótki film ok. 5-minutowy (nakręcony tel. komórkowym lub aparatem fotograficzym) reklamujący wybraną książkę.

Wybór książki jest dowolny, pod warunkiem, że jest to lektura na poziomie ucznia szkoły średniej. Autorem pracy może być tylko jedna osoba, która reklamuje książkę.

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko „kuszących” fragmentów.

Termin nadsyłania filmików, trwających maksymalnie 5 minut – do 8 grudnia 2020 r. na maila: anetago2@wp.pl

Najciekawsze filmiki zostaną nagrodzone i zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

2. Konkursie na najciekawsze przebranie za postać z bajki/książki z okazji Dnia Postaci z Bajki, obchodzonego 5 listopada 2020r. Tego dnia, uczniowie, którzy będą przebrani, zostaną zwolnieni z odpowiedzi na lekcjach. Jury, w którego składzie znajdzie się przedstawiciel dyrekcji, samorządu i nauczyciele bibliotekarze, w czasie długiej przerwy przed pokojem nauczycielskim wyłoni zwycięzców.

Laureaci obu konkursów otrzymają atrakcyjne nagrody.

Bardziej szczegółowych informacji udzielamy w bibliotece. Liczymy na Waszą frekwencję.

Aneta Gonerska, nauczyciel bibliotekarz