08
Wrz

Zaproszenie do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym dla szkół ponadpodstawowych

Zaproszenie do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym dla szkół ponadpodstawowych

Serdecznie zachęcam uczniów klas I-V technikum i szkoły branżowej do udziału w kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022, zatyt. „Na literackim szlaku”.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Proszę o zgłaszanie się osób chętnych do 20 września do biblioteki szkolnej do szkolnego koordynatora maratonu- Anety Gonerskiej. Uczestnicy mają za zadanie przeczytać 6 lektur wybranych przez organziatora konkursu – jedną na miesiąc i na początku każdego miesiąca (od października) pod okiem szkolnego koordynatora napisać test sprawdzający znajomość lektury. Lektury zostaną zakupione przez bibliotekę szkolną.

Serdecznie zapraszam! Na uczestników czekają ciekawe nagrody książkowe, które zostaną wręczone na uroczystej gali w Europejskim Centrum Solidarności.

Aneta Gonerska

Regulamin konkursu: https://wbpg.org.pl/sites/default/files/zalaczniki/30.07_REGULAMIN_WMC%202021-2022.pdf

Lektury maratonu:

1. Albert Melissa, Hazel Wood

2. Cameron Sharon, Światło ukryte w mroku

3.Kapuściński Ryszard, Kołyma, mgła i mgła [w: tegoż] Imperium

4.Lem Stanisław, Katar

5. Pilipiuk Andrzej, Czarownik Iwanow

6. Tolkien J.R.R., Silmarillion

Lektura na wrzesień: 

Lem Stanisław, Katar