19
Wrz

Relacja z obchodów Dnia Francuskiego w ZSM

Relacja z obchodów Dnia Francuskiego w ZSM

W czwartek 18.11.2021 r. uczniowie wszystkich klas hotelarskich wzięli udział w obchodach Dnia Francuskiego. W ramach uroczystości uczniowie przygotowali piękne dekoracje sali niebieskiej, oprócz tego część uczniów przygotowała bufet, gdzie można było spróbować francuskich wypieków oraz napić się pysznej lemoniady. Główną atrakcją był Pokaz mody à la française, na którym nasi modele i modelki  w rytmie francuskich przebojów prezentowali oryginalne stroje wraz ze swoimi projektantami. Projektanci omawiali swój projekt w języku francuskim, tłumacząc na język polski. Swoją pomysłowością, kreatywnością zaskoczyli zebranych gości.  Komisja oceniająca występ uczestników miała trudne zadanie z wyborem laureatów, po długiej naradzie jury w składzie : Pan wicedyrektor Ryszard Dombrowski, Przewodnicząca Rady Rodziców – Małgorzata Lipska, Dyrektor hotelu Admirał – Anna Jarosińska, Aneta Piskorz- Połubok, Małgorzata Dalla Bella, Katarzyna Neyman- Kulczyńska wyłoniło następujących lauretów, przyznając:

  • I miejsce- Marcelinie Gawin, Albinie Savchenko – z kl. I HS
  • II miejsce – Viktorii Skryshevskiej, Sofii Perepechkinie – z kl. II HS
  • III miejsce – Annie Lysytsia , Sofii Shkirko-  z kl. III HSg
  • wyróżnienia – Kamili Mielewczyk, Katarzynie Portée z kl. III HS.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!

Zebrana publiczność mogła również wysłuchać wykonania piosenki „ Love Life” przez chórek uczennic z kl. 2HS wraz z akompaniującym im na gitarze Michałem Szewczykiem z kl. 3 HSg. Aby jeszcze lepiej poczuć klimat francuskiego świata mody, uczniowie oraz goście mogli zapoznać się z wystawką poświęconą wybitnym francuskim projektantom mody, takim jak : Pierre Cardin, Coco Chanel, Christian Lacroix, Christian Dior, Louis Vuitton, Yves Saint Laurent, Jean  Paul Gaultier oraz Nina Ricci.

Chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym uczniom w ten francuski projekt. Byliście wspaniali ! Wasz optymizm, pomysłowość, młodzieńcza energia dodała nam wszystkim skrzydeł, cieszymy się że dobrze bawiliście się, co zresztą widać było na scenie !

Merci !!!

Małgorzata Dalla Bella

Katarzyna Neyman- Kulczyńska

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC