25
Gru

Relacja ze spotkania autorskiego z Dariuszem Domagalskim w ramach Festiwalu Fantastyki w ZSM

Relacja ze spotkania autorskiego z Dariuszem Domagalskim w ramach Festiwalu Fantastyki w ZSM

W dniu 24 listopada 2021r. na „sali niebieskiej” odbyło się spotkanie z autorem powieści science- fiction, zwłaszcza bestsellerowego „Hajmadala”- p. Dariuszem Domagalskim dla uczniów klas: 2 L, 2 HS, 2 N, 2 Z w ramach 2 edycji Festiwalu Fantastyki w ZSM organizowanego przez bibliotekę szkolną. Autor opowiadał o tajnikach twórczości, inspiracjach literackich, literaturze science- fiction i fantasy, grach komputerowych i adaptacjach filmowych znanych powieści science- fiction. Zachęcał młodzież do czytania fantastyki. Uczniowie zadawali pisarzowi pytania, a chętne osoby otrzymały autografy.

W pierwszej części spotkania uczniowie obejrzeli prezentację i wzięli udział w quizie, zatytułowanym „Fantastyka w literaturze i filmie”. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe: Mateusz Bartniczak z klasy 2 N- I miejsce, Zuzanna Bosko z klasy 2 N- II miejsce oraz Kacper Matejczuk z klasy 2 L – III miejsce.

Gratulujemy!

Zachęcamy do wypożyczania cyklu o „Hajmdalu” Dariusza Domagalskiego, dostępnego w bibliotece oraz innych pozycji literatury fantastycznej.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC