19
Cze

Śmierć Pani Mirosławy Sobierajskiej

Śmierć Pani Mirosławy Sobierajskiej

„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci”
Wisława Szymborska

 

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci Mirosławy Sobierajskiej. Przez 36 lat (1984-2020) była nauczycielką wyjątkowo zaangażowaną w życie Morskiej. Gdy w 1992r. objęła funkcję wicedyrektorki Zespołu Szkół Morskich, jej poczucie humoru, pozytywna energia i kreatywność stały się inspiracją dla całej społeczności szkolnej. Była wychowawczynią wielu pokoleń uczniów, często otaczając ich wręcz matczyną opieką. Jej empatia i optymizm pozostaną na zawsze w pamięci nas wszystkich.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 25 czerwca 2022r. o godzinie 9.00 Mszą Świętą w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz.11.30 na Cmentarzu Łostowickim.

Wraz z całą społecznością szkolną, dawnymi i obecnymi pracownikami ZSM składamy bliskim wyrazy głębokiego współczucia.